Antydepresyjne środki zawarte w pokarmie

Leczenie depresji, stresu i lęku za pomocą składników pożywienia dotyczy dwóch aminokwasów: DOPA (dihydroksyfenyloalaniny), która podnosi poziom noradre-naliny – hormonu rdzenia nadnerczy – i dopaminy w mózgu, oraz GABA (kwasu gammaaminomasłowego), który staje się coraz bardziej popularnyjako lek przedwiekowy.

Ten drugi pochodzi z kwasu glutaminowego, syntezowanego przez organizm ludzki, i działa jako przekaźnik nerwowy o właściwościach hamujących.

Oznacza to, że GABA spowolnia aktywność komórek nerwowych układu limbicznego, który dla organizmu ludzkiego jest czymś w rodzaju emocjonalnego dzwonka alarmowego.

Dobrze znanym minerałem o właściwościach uspokajających jest wapń, który podany przed snem w dawce 500 mg może nawet złagodzić bezsenność.

W leczeniu stresu i depresji pomagają witaminy i zioła: witamina C, witaminy z grupy B, szczególnie b1, niacyna (witamina PP), kwas pantotenowy (witamina z grupy B) oraz głóg, kava-kava, lipa, dziurawiec i kozlek.

Creative Commons License photo credit: cotallo-nonocot
Foto: Autor: cotallo-nonocot

Do pokarmów, które mogą pogłębiać depresje i lęk, a których warto unikać, należą: cukier biały, biała mąka, kofeina oraz wszystkie produkty z dużą zawartością tłuszczu. Powinno się także całkowicie zrezygnować z alkoholu i papierosów.


Creative Commons License photo credit: A. www.viajar24h.com
Foto: Autor: A. www.viajar24h.com

hastagi na stronie:

#zioła antydepresyjne #ziołowe leki antydepresyjne #leki antydepresyjne ziołowe #ziola antydepresyjne #fatloss tabletki #ziolowe leki antydepresyjne #leki ziołowe antydepresyjne

Authors

Related posts

Top