Zioła

Jak dbać o stopy na wakacjach?

Informacja prasowa
Poznań, 5 czerwca 2017 r.

Jak dbać o stopy na wakacjach?

Podczas wakacyjnych wyjazdów znacznie ograniczamy liczbę wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Ze względu na wagę bagażu najczęściej zabieramy ze sobą tylko niezbędne preparaty. Nie chcemy również tracić czasu, który potrzebny jest np. na wykonanie kąpieli i dokładnego peelingu stóp. Z tego powodu eksperci marki Gehwol przygotowali poradnik, dzięki któremu uda nam się ograniczyć liczbę kosmetyków i zabiegów do minimum, jednocześnie nie narażając naszych stóp na otarcia, grzybicę czy przegrzanie.

Problemy stóp na wakacjach mogą być różne. Od odcisków po długich wędrówkach, przez ryzyko infekcji grzybicznych, po przegrzanie i nadmierną potliwość w przypadku chodzenia w zakrytym obuwiu. Planując urlop możemy przewidzieć i przygotować się odpowiednio do walki z najczęściej pojawiającymi się dolegliwościami stóp. Dzięki temu nie przeszkodzą nam w wypoczynku, na który tak długo czekaliśmy.

Długie wędrówki
Jeśli wybieramy się w góry z zamiarem spędzenia wakacji aktywnie, musimy liczyć się z możliwymi otarciami czy odciskami. Ryzyko to można zminimalizować stosując się do kilku prostych rad. Po pierwsze, buty które zabieramy na wędrówkę muszą być już rozchodzone. Długa wyprawa w nowym obuwiu może okazać się nie do wytrzymania. Po drugie, dobrze jest zaopatrzyć się w bawełniane, przewiewne skarpetki. Te ze sztucznego materiału mogą bowiem powodować nadmierną potliwość i w konsekwencji odciski. Idąc na wędrówkę dobrze jest wcześniej zastosować ziołowy lotion do stóp. Dzięki zawartości chłodzącego mentolu oraz olejków z rozmarynu, sosny górskiej i lawendy orzeźwi i zadba o zmęczone stopy. Dodatkowo zmiękczy i uelastyczni stwardniałą skórę, co będzie doskonałym sposobem na zapobiegnięcie otarciom. Mimo wszystko, wybierając się na dłuższą wędrówkę, warto mieć przy sobie plastry lub ortezy z żelu polimerowego, które będą chronić otarcia i pozwolą na kontynuowanie wycieczki.

Publiczne prysznice
Planując urlop pod namiotem lub w parku z wodnymi atrakcjami musimy liczyć się z możliwością infekcji grzybicznych. O zarażenie nie trudno, wystarczy kontakt gołej stopy z podłożem, na którym wcześniej stała osoba zainfekowana. Dodatkowo wilgoć, szczególnie w przestrzeniach międzypalcowych, również sprzyja infekcjom. Chcąc się przed nimi ustrzec trzeba zawsze pamiętać o klapkach. Korzystna okaże się również profilaktyka w postaci odpowiedniego sprayu. W tym przypadku może sprawdzić się dezodorant do stóp i butów. Specjalnie dobrane składniki ochronią przed grzybicą stóp na basenie, saunie czy w wypożyczalniach obuwia (np. na kręgielni). Rycynooleinian cynku usuwa i zapobiega nieprzyjemnemu zapachowi stóp oraz woń używanego obuwia.

Męczące zwiedzanie
Jeśli podczas urlopu planujemy zwiedzanie, również powinniśmy zadbać wcześniej o odpowiedni komfort stóp. Kilkugodzinne chodzenie po mieście powinno odbywać się we właściwym obuwiu. Nawet jeśli pogoda jest upalna, nie zaleca się tego rodzaju wycieczek w niewyprofilowanych sandałkach lub w japonkach. Niewłaściwe podparcie stopy w takich butach może powodować jej szybsze męczenie się oraz „uciekanie” na boki o, przez co uderzamy gołą stopą o podłoże. Dodatkowo takie obuwie nie amortyzuje właściwie uderzeń, co może powodować ból. Na dłuższe spacery po mieście warto zaopatrzyć się w ziołowy spray pielęgnacyjny do stóp. Pielęgnuje, odświeża oraz jednocześnie usuwa nieprzyjemny zapach. Chroni przed grzybicą, a olejki z rozmarynu, sosny górskiej i lawendy uspokajają skórę i wspierają jej regenerację. Dodatkowo chroni przed rogowaceniem i sprawia, że skóra jest gładka i zadbana.

Chcąc właściwie zadbać o stopy latem, warto korzystać z profesjonalnych produktów Gehwol. Do ochrony stóp na wakacjach w szczególności polecane są:
1. Dezodorant do stóp i butów Gehwol, cena ok. 15 zł/ 50 ml
2. Lotion ziołowy do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 125 ml
3. Ziołowy spray pielęgnacyjny do stóp Gehwol, cena ok. 30 zł/ 150 ml
Więcej informacji na temat marki Gehwol, znaleźć można na stronie www.gehwol.pl

Dodatkowe informacje:
Gehwol to profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji stóp i nóg, które produkowane są przez niemiecką firmę Eduard Gerlach GmbH. Produkty marki znane są na całym świecie. W Polsce jej wyłącznym dystrybutorem od 2003 roku jest firma Miralex Sp. z o.o.
Produkty Gehwol dostępne są wyłącznie w wybranych salonach kosmetycznych i aptekach. Wszystkie preparaty, których w ofercie jest ponad 50, podzielono na trzy linie: Gehwol, Gehwol Med i Gehwol Fusskraft. Obok produktów przeznaczonych do pielęgnacji stóp, marka proponuje także specjalistyczne ortezy z żelu polimerowego, a także kosmetyki do pielęgnacji rąk – Gerlasan i twarzy – Gerlavit.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Mexico   #Richard Mitchell