Zioła

Zioła mnichów z IX wieku, które leczą

Pierwszy zakon, o którym wiadomo z dzieł pisanych, iż zakładał specjalne ogrody przyklasztorne, gdzie hodowano różne gatunki roślin zielarskich byli Benedyktyni. Wzmianki o tym pochodzą z IX wieku. Od tej pory zielarstwo stało się bardzo popularną dziedziną nauki, a zakonnicy pilnie strzegli swoich receptur, wciąż je udoskonalając. Wiedzę tę przekazywali sobie z pokolenia na pokolenie, aby nigdy słuch o tym nie zaginął.

Wiele z metod prowadzonych kilka wieków wcześniej nie zmieniło się wcale. Zioła takie, jak mięta, szałwia, rumianek, babka lancetowata lub piołun idealnie poprawiają samopoczucie oraz funkcjonowanie układu trawiennego, regulując przede wszystkim pracę żołądka.

Mnisi stosowali różnego rodzaju mieszanki, np.: zioła z miodem, winem, napary z suszonych ziół, nalewki alkoholowe, wyciągi z ziół, a także tradycyjne okłady z roślin oraz maści. Do celów leczniczych wykorzystywali również dym z palonych ziół oraz inne mieszanki ziołowe. Dlatego też ziołolecznictwo wciąż wzrasta w potęgę i jest doskonałym uzupełnieniem konwencjonalnych medycznych metod leczenia.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#nalewka z aronii z miodem #niepokalanek mnisi gdzie kupić #tag nalewka z aronii z miodem przepisy #niepokalanek mnisi cena #nalewki ziołowe lecznicze #zioła zakonników #niepokalanek mnisi apteka #niepokalanek pieprzowy apteka #nalewka z aronii #niepokalanek pieprzowy cena

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy