Żywienie Żywność

Orientalne nowości w ofercie Jasmeen

Orientalne nowości w ofercie Jasmeen
Informacja prasowa Poznań, 22 października 2018 r. Jasmeen to marka, pod którą kryją się najbardziej flagowe produkty kuchni orientalnej. Znajdują się wśród nich niezbędne na

Informacja prasowa
Poznań, 22 października 2018 r.

Jasmeen to marka, pod którą kryją się najbardziej flagowe produkty kuchni orientalnej. Znajdują się wśród nich niezbędne na Bliskim Wschodzie składniki, jak cieciorka, bobik czy hummus, a także pasty i przyprawy, ułatwiające przyrządzenie w domu autentycznych i aromatycznych dań. Tegoroczne nowości od Jasmeen – Falafel Mix oraz Zatar – pozwolą jeszcze wygodniej stworzyć w domu klasyczne potrawy kuchni Bliskiego Wschodu.
Falafel Mix
Falafel to jeden z filarów kuchni Bliskiego Wschodu. Jego bazę stanowią ciecierzyca, bób i mieszanka charakterystycznych przypraw. Aromatyczne, chrupiące kuleczki doskonale sprawdzają się zarówno jako szybka przekąska (np. w chlebku pita), jak i sycące obiadowe danie – na przykład w kształcie burgera lub kotleta. Przygotowanie falafeli potrafi jednak zająć dużo czasu – zwłaszcza tego potrzebnego na namoczenie i zmielenie ciecierzycy. Dzięki Falafel MIX od Jasmeen bez wysiłku przyrządzisz falafele w domu – wystarczą woda i olej. Danie nie zawiera mąki pszennej, laktozy ani jajek, dzięki czemu odpowiednie jest dla wegetarian, wegan i osób unikających glutenu. Wysoka zawartość białka oznacza, że falafel z powodzeniem może zastąpić mięso. Sucha formuła Falafel Mix ułatwia życie – produkt można przechowywać w domowej spiżarni, i w każdej chwili przygotować pyszną przekąskę lub danie.

Zatar
Zatar (za’atar) to bliskowschodnia mieszanka przypraw, nadająca potrawom intrygujący, lekko kwaskowy smak. W skład mieszanki wchodzą tymianek, zmielony sumak i prażone ziarna sezamu. Choć jego nazwa pochodzi od rosnącego dziko tymianku, to sumakowi zatar zawdzięcza swój rozpoznawalny aromat, a także paletę właściwości zdrowotnych: od zbawiennego wpływu na trawienie, po działanie antybakteryjne. Marynata z zataru doskonale komplementuje grillowany drób i ryby, mając przy tym szerokie wykorzystanie również w daniach wegetariańskich, np. jako dodatek do ciecierzycy czy bakłażana. Doskonale sprawdza się także na chlebku pita lub w formie dressingu z odrobiną oliwy z oliwek.
Falafel Mix oraz Zatar zakupić można na stronie www.sklep.smacznego.pl w następujących cenach:
Falafel Mix (2x100g): 9,60zł
Zatar (100g): 6,49zł
Więcej informacji o marce Jasmeen można znaleźć na stronie www.levant.pl
Dodatkowe informacje
Jasmeen to produkty kuchni orientalnej, pochodzące głównie z krajów Bliskiego Wschodu. Najwyższej jakości składniki oraz tradycyjne receptury pozwoliły zachować ich wyjątkowy i niepowtarzalny smak. Jasmeen to przede wszystkim wyśmienite pasty (baba ghanoush, hummus, tahina), a także warzywa – gotowana cieciorka i bobik, dzięki którym przygotujemy prawdziwie orientalne dania.

A to już wiesz?  Dieta młodej mamy – z Babcią Zosią zaoszczędzisz czas

Więcej informacji na temat produktów Jasmeen, znaleźć można na stronie producenta www.levant.pl

Więcej informacji o LEVANT Foods:
LEVANT Foods – importer, eksporter i producent najwyższej jakości produktów spożywczych – to firma z ponad 25-letnią tradycją. Odkąd powstała w 1991 r., stała się ważnym partnerem handlowym dla polskich i zagranicznych firm. Dynamiczny rozwój i przemyślana polityka firmy sprawiły, że zaufali nam znani i cenieni światowi producenci artykułów spożywczych, z którymi współpracujemy na zasadach wyłączności. Wysoką pozycję rynkową firmy potwierdzają liczne wyróżnienia, m.in.: uzyskany wielokrotnie tytuł “Gazele Biznesu”, certyfikat D&B – “Przejrzysta firma” oraz członkostwo w Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

hastagi na stronie:

#hummus jasmeen test

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy