Zdrowie

Choroby układu oddechowego

Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej Choroby układu oddechowego na całym świecie stanowią jeden z największych problemów zdrowotnych, są najczęstszą przyczyną wizyt w

Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza opieki podstawowej
Choroby układu oddechowego na całym świecie stanowią jeden z największych problemów zdrowotnych, są najczęstszą przyczyną wizyt w ambulatorium i hospitalizacji.

Według danych WHO na choroby układu oddechowego umiera rocznie na świecie ponad 10 mln osób, co stanowi blisko 20% wszystkich zgonów. W ciągu najbliższych kilkunastu lat liczba ta przekroczy 12 mln. W Polsce z powodu chorób układu oddechowego umiera rocznie ponad 15 tys. osób. Rozwój cywilizacji, uprzemysłowienie przyczyniają się do postępującego zanieczyszczenie środowiska, w którym żyjemy, coraz więcej znajduje się w nim szkodliwych cząsteczek i drobnoustrojów, które dostają się podczas każdego oddechu do naszego organizmu, a to sprzyja rozwojowi chorób układu oddechowego.

Książka „Choroby układu oddechowego w praktyce lekarza podstawowej opieki zdrowotnej” pod red. prof. Ryszardy Chazan w kompleksowy sposób omawia różnorodne aspekty chorób układu oddechowego. Czytelnik znajdzie tu nie tylko dane na temat poszczególnych jednostek chorobowych, lecz także wybrane zagadnienia dotyczące rozwoju układu oddechowego, metod diagnostycznych oraz leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego.

Książka przeznaczona jest dla studentów medycyny, lekarzy opieki podstawowej oraz lekarzy specjalizujących się w chorobach płuc.

„ CHOROBY UKŁADU ODDECHOWEGO W PRAKTYCE LEKARZA OPIEKI PODSTAWOWEJ”
Pod redakcją: prof. Ryszardy Chazan
Format: B5
Cena: 89 zł

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=450773434

hastagi na stronie:

#choroba dego #choroba de go #choroby na świecie marzec 2019 #ciekawostki o chorobach układu oddechowego #Co to jest choroba Dego #ciekawostki o chorobie układu oddechowego #najbli

A to już wiesz?  Przepis na zdrową wątrobę

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy